Hälsinglands Utbildningsförbund
  • Hem
  • | Anslagstavla
  • | Kontakt
  • | Webbsida
  • | O365
  • | Intranät
Följ oss på facebook!
Följ oss på instagram!
Följ oss på youtube!
Hälsinglands Utbildningsförbund
Meny
  • Hem
  • | Anslagstavla
  • | Kontakt
  • | Webbsida
  • | O365
  • | Intranät

Direktionen

Här är förbundsdirektionens ledamöter, ersättarerevisorer, revisorsuppleanter och styrgrupp:


Ledamöter

Mattias Åhlund (S) ordförande
Bergbacken 102, 826 36 Söderhamn
mattias.ahlund@hufb.se
072-544 51 15, 0270-758 60

Joann Ling (MP)   
Stärte 110 B, 826 95 Trönödal
joann.ling@soderhamn.se  
072-205 56 02

Magnus Svensson (C)   
Bergbacken 54, 826 36 Söderhamn  
magnus.svensson@soderhamn.se  
072-708 19 35

Shida Kinuka (S) vice ordförande
Lasarettsvägen 30, 821 31 Bollnäs
shida.kinuka-svedberg@bollnas.se
072-302 91 01

Bengt-Olov Renöfält (C)
Rabo 3531, 821 95 Bollnäs 
bengt-olov.renofalt@bollnas.se  
070-280 07 95

Åsa Äng Eriksson (M)
Järpvägen 10, 821 50 Bollnäs 
asa.ang@bollnas.se   
070-674 08 29

Anders Engström (S)
Hammarbacken 12, 820 77 Gnarp
ajengstrom@hotmail.com

Pernilla Kardell (C)   
Smedvägen 6, 820 76 Jättendal
kardell.p@telia.com, nillaperra@gmail.com
070-685 64 57

Per-Ola Wadin (FP)   
Östertanne 110, 820 70 Bergsjö
perola.wadin@telia.com
0652-102 46


Ersättare

Magnus Flyckt (S)
Åsbacka 604, 820 22 Sandarne
magnus.flyckt@soderhamn.se
070-327 63 13

Xenia Hildén (S)
Oxtorgsgatan 12, 826 32 Söderhamn
xenia.hilden@soderhamn.se
070-611 51 39

Jan-Eric Berger (C)
Box 96, 826 08 Trönödal
janeric.berger@soderhamn.se
070-321 99 63, 0270-361 20

Abdullahi Cadaani (S)
Kransgatan 5, 821 31 Bollnäs
abdullahi.cadaani@bollnas.se
070-401 62 91

Göran Jansson (V)
Framnäsvägen 64, 821 43 Bollnäs
goran.jansson@bollnas.se
070-374 39 84

Jonny Röstberg (BP)
Trumslagarvägen 30, 821 51 Bollnäs
jonny.rostberg@bollnas.se
070-220 70 05

Åke Bertils (S)
Stationsvägen 39, 820 77 Gnarp
ake.bertils@gmail.com
070-288 09 21

Stig Eng (C)
Hånick 24, 820 75 Harmånger
stig.eng@nordanstig.se
070-397 63 23

Tor Tolander (M)
Bergsvägen 2, 820 78 Hassela
tor.tolander1@gmail.com
070-369 04 37


Revisorer

Nils Westling (C)
nils.westling@sv.se

Söderhamn

Tor Jonsson (S)
tor.jonsson@bollnas.se
Bollnäs

Sverker Söderström (FP)
sverker.soderstrom@telia.com
Nordanstig

Revisorssuppleanter

Stig Norell (S)
stig.norell@telia.com
Söderhamn

Leif Jonsson (FP)
leif.jonsson@bollnas.se
Bollnäs

Åsa Lööf (C)
asa.lof@nordanstig.se
Nordanstig

Mer om revisorerna och uppdrag


Styrgrupp

Medlemskommunernas styrgrupp för projektet att starta upp förbundet (tiden 2015-01-01 – 2015-06-30) var respektive medlemskommuns kommunalråd:

Marie Centerwall (S), Bollnäs
E-post marie.centerwall@bollnas.se
Tfn 0278-250 00, 0278-252 48

Monica Olsson (S), Nordanstig
E-post kommun@nordanstig.se
Tfn 0652-361 96, 073-275 56 92

Sven-Erik Lindestam (S), Söderhamn
E-post sven-erik.lindestam@soderhamn.se
Tfn 0270-753 16, 073-270 68 38

Kontakt

Kontakt

Ordförande

Mattias Åhlund (S)

Mobil 072-544 51 15

Vice ordförande

Shida Kinuka (S)

Mobil 072-302 91 01

Länkar

Kontakt

Dokument

Kontakt

Personuppgifter som du lämnar till oss behandlas i syfte att registrera och administrera ditt ärende. Uppgifterna behandlas enligt dataskyddsförordningen och svenskt regelverk. Om uppgifterna inte är sekretessbelagda kan de komma att lämnas ut enligt offentlighetsprincipen. Uppgifterna sparas tillsvidare. Du kan årligen begära hos förbundet att få information om dina personuppgifter och hur dessa används. Du kan också begära att personuppgifter rättas om de skulle vara felaktiga eller inaktuella. Du kan kontakta personuppgiftsansvarig i förbundet om du har frågor om behandlingen. Se www.hufb.se/dataskydd för mer information om dataskydd och GDPR.

Hälsinglands Utbildningsförbund

Besöksadress: Kulturhuset, Collinigatan 12, 821 43 Bollnäs
Postadress: Hälsinglands Utbildningsförbund, 821 80 Bollnäs

E-post info@hufb.se   Tfn 010-454 10 00

Fler kontaktuppgifter

Lämna klagomål/synpunkter

Ansvarig utgivare för hufb.se är Lucas Lund

Hälsinglands Utbildningsförbund