Hälsinglands Utbildningsförbund
  • | Webbsidan
  • | Kontakt
  • | Office 365
  • | FirstClass
  • | Intranät
Följ oss på facebook!
Följ oss på instagram!
Följ oss på youtube!
Hälsinglands Utbildningsförbund
Meny
  • | Webbsidan
  • | Kontakt
  • | Office 365
  • | FirstClass
  • | Intranät

Direktionen

Här är förbundsdirektionens ledamöter, ersättare, utskott, revisorer, revisorsuppleanter och styrgrupp:


Ledamöter

Mattias Åhlund (S) ordförande
Bergbacken 102, 826 36 Söderhamn
mattias.ahlund@hufb.se
072-544 51 15, 0270-758 60

Joann Ling (MP)   
Baggargatan 32A, 826 32 Söderhamn
joann.ling@soderhamn.se  
072-205 56 02

Magnus Svensson (C)   
Bergbacken 54, 826 36 Söderhamn  
magnus.svensson@soderhamn.se  
072-708 19 35

Shida Kinuka (S) vice ordförande
Lasarettsvägen 30, 821 31 Bollnäs
shida.kinuka-svedberg@bollnas.se
072-302 91 01

Bengt-Olov Renöfält (C)
Rabo 3531, 821 95 Bollnäs 
bengt-olov.renofalt@bollnas.se  
070-280 07 95

Åsa Äng Eriksson (M)
Järpvägen 10, 821 50 Bollnäs 
asa.ang@bollnas.se   
070-674 08 29

Anders Engström (S)
Hammarbacken 12, 820 77 Gnarp
ajengstrom@hotmail.com

Pernilla Kardell (C)   
Smedvägen 6, 820 76 Jättendal
kardell.p@telia.com, nillaperra@gmail.com
070-685 64 57

Per-Ola Wadin (FP)   
Östertanne 110, 820 70 Bergsjö
perola.wadin@telia.com
0652-102 46


Ersättare

Magnus Flyckt (S)
Åsbacka 604, 820 22 Sandarne
magnus.flyckt@soderhamn.se
070-327 63 13

Xenia Hildén (S)
Oxtorgsgatan 12, 826 32 Söderhamn
xenia.hilden@soderhamn.se
070-611 51 39

Jan-Eric Berger (C)
Box 96, 826 08 Trönödal
janeric.berger@soderhamn.se
070-321 99 63, 0270-361 20

Abdullahi Cadaani (S)
Kransgatan 5, 821 31 Bollnäs
abdullahi.cadaani@bollnas.se
070-401 62 91

Göran Jansson (V)
Framnäsvägen 64, 821 43 Bollnäs
goran.jansson@bollnas.se
070-374 39 84

Jonny Röstberg (BP)
Trumslagarvägen 30, 821 51 Bollnäs
jonny.rostberg@bollnas.se
070-220 70 05

Åke Bertils (S)
Stationsvägen 39, 820 77 Gnarp
ake.bertils@gmail.com
070-288 09 21

Stig Eng (C)
Hånick 24, 820 75 Harmånger
stig.eng@nordanstig.se
070-397 63 23

Tor Tolander (M)
Bergsvägen 2, 820 78 Hassela
tor.tolander1@gmail.com
070-369 04 37


Gymnasieutskott

Mattias Åhlund, ordf.

Anders Engström, vice ordf.

Bengt-Olov Renöfält, ledamot

Johann Ling, ersättare

Åsa Äng Eriksson, ersättare


Vuxenutbildningsutskott

Shida Kinuka, ordf.

Pernilla Kardell, vice ordf.

Magnus Svensson, ledamot

Per-Ola Wadin, ersättare


Revisorer

Nils Westling (C)
nils.westling@sv.se

Söderhamn

Tor Jonsson (S)
tor.jonsson@bollnas.se
Bollnäs

Sverker Söderström (FP)
sverker.soderstrom@telia.com
Nordanstig

Revisorssuppleanter

Stig Norell (S)
stig.norell@telia.com
Söderhamn

Leif Jonsson (FP)
leif.jonsson@bollnas.se
Bollnäs

Åsa Lööf (C)
asa.lof@nordanstig.se
Nordanstig

Mer om revisorerna och uppdrag


Styrgrupp

Medlemskommunernas styrgrupp för projektet att starta upp förbundet (tiden 2015-01-01 – 2015-06-30) var respektive medlemskommuns kommunalråd:

Marie Centerwall (S), Bollnäs
E-post marie.centerwall@bollnas.se
Tfn 0278-250 00, 0278-252 48

Monica Olsson (S), Nordanstig
E-post kommun@nordanstig.se
Tfn 0652-361 96, 073-275 56 92

Sven-Erik Lindestam (S), Söderhamn
E-post sven-erik.lindestam@soderhamn.se
Tfn 0270-753 16, 073-270 68 38

Kontakt

Kontakt

Ordförande

Mattias Åhlund (S)

Mobil 072-544 51 15

Vice ordförande

Shida Kinuka (S)

Mobil 072-302 91 01

Länkar

Kontakt

Dokument

Kontakt

Hälsinglands Utbildningsförbund

Besöksadress: Kulturhuset, Collinigatan 12, 821 43 Bollnäs
Postadress: Hälsinglands Utbildningsförbund, 821 80 Bollnäs

E-post info@hufb.se   Tfn 010-454 10 00

Fler kontaktuppgifter

Lämna klagomål/synpunkter

Hälsinglands Utbildningsförbund

Ansvarig utgivare för hufb.se är Lucas Lund